Kacper Wiechetek

Kacper Wiechetek
kandydat na radnego

Kacper Wiechetek
Nazywam się Kacper Wiechetek.
 
Aktualnie jestem studentem prawa, a wcześniej zgłębiałem jedną z dziedzin nauk ścisłych, czyli elektrotechnikę. 
Natomiast rozszerzając teorię o praktykę, jednocześnie ze studiami pracuję jako urzędnik w wymiarze sprawiedliwości. Połączywszy rozliczne zainteresowania z różnych biegunów wiedzy chciałbym móc zastosować nabyte zdolności w pracy dla dobra wspólnego, jakim jest nasze miasto. Najlepszym i najszerzej zakrojonym zaś sposobem na pozytywne wpływanie na naszą lokalną rzeczywistość zdaje się być nadchodząca szansa, jaką dają wybory do Rady Miejskiej.
 

Będąc częścią młodszego fragmentu naszej społeczności chciałbym wprowadzić do gminnych organów niezbędną im świeżość i uczynić słyszalnym głos młodych. To podstawowe pryncypia, jakimi zamierzam się kierować, bo zmiana, a zwłaszcza ta dobra, jest oznaką żywotności tkanki, którą tworzymy jako mieszkańcy.

Od dziecka interesuje się historią powszechną, a także naszej ojczyzny. Wiele opowieści przez tę naukę przekazywanych maluje szarą rzeczywistość, w jakiej musieli poruszać się nasi przodkowie. Dzięki temu, bo przecież historia magistra vitae est – historia jest nauczycielką życia, chcę i mogę wyciągać liczne nauczki, które przysłużą się naszej gminie, ażeby jej przyszłość mogła być nie szara i bura, lecz świetlana.

Cyceron powiada, że polityka jest brudna, ale nie sama z siebie, lecz dlatego że nie chcą się zajmować nią ludzie dobrzy. Toteż nie pozostając dłużny temu rzymskiemu mistrzowi – zgłaszam się do wyborczych szranków, licząc na Państwa głosy.